BYLINY, HOUBY A BYLINNÉ SMĚSI

Léčba bylinami (houbami a dalšími přírodními produkty) je jeden ze základních kamenů lékařství jako takového. Je jedno, zda jde o lékařství evropské, čínskou medicínu či indiánskou medicínu. Ve všech koutech světa a u všech národů byla znalost bylin vysoce ceněna a byla klíčem k přežití populace. Říká se, že na každou nemoc, která postihuje živé bytosti, existuje v přírodě lék.

Studium bylin je nesmírně náročné, dodnes jsou popsány účinky tisíců léčiv. V podstatě se dá říci, že každá rostlina má na lidské tělo nějaký účinek. Vliv některých rostlin je prozkoumán podrobněji, o některých (i běžně se vyskytujících) toho víme pomálu. Generace léčitelů před námi nashromáždily obrovské množství informací, zkušeností a postřehů. Ne všechny se zapsaly, ne všechny se dochovaly. To, co nám zbylo, se snaží úředníci pohřbít Nařízením Evropského Parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006, kde se výslovně zakazuje prodejcům uvádět u potravin a doplňků stravy jakákoliv tvrzení, která by naznačovala, že tyto mají léčebné vlastnosti. 

My ale máme byliny rádi. Věříme, že u spousty stavů a nemocí jsou bylinky velmi účinné, někdy lepší než moderní chemické léky. Také osobní zkušenosti z ordinace ukazují, že lidé nechtějí polykat chemikálie a stále více se obrací k přírodním léčivům.

Proto po dlouhých přípravách jsme i my rozšířili naše terapeutické možnosti právě o bylinky, houby a bylinné směsi.

 

Nabízíme tedy možnost koupit si u nás bylinky, houby a bylinné směsi.

Prodej prozatím probíhá formou osobní objednávky i odběru.

Co vám můžeme nabídnout?

Každý obrázek funguje jako odkaz na náš web pohybazdraví.cz, kde jsou uloženy všechny informace.

Seznam budeme postupně rozšiřovat a doplňovat.

Léčivé houby

Odkud odebíráme léčiva